כורכום

כורכום

מהו כורכום?

כורכום הוא תבלין שורש המופק מצמח הנושא את אותו השם. הוא נפוץ בבישול ההודי והוא אחד התבלינים העיקריים בתערובות קארי. יש לו טעם עדין והוא מעניק למאכלים גוון זהוב. תכונה זו הופכת אותו גם לצבע מאכל טבעי במאכלים שונים, כמו חרדל, חמאה וגבינות.

אך בנוסף לכך, כורכום ידוע היטב בעיקר בזכות יתרונותיו הבריאותיים, הנמצאים באחד מרכיביו הנקרא כורכומין, שהוא בעל תכונות אנטי דלקתיות חזקות. הכורכומין מסייע במצבים בריאותיים שונים, כמו דלקת מפרקים וכאבי מפרקים, צרבות, כאבים בקיבה ובעיות כמו קרוהן וקוליטיס, מעי רגיז, כולסטרול גבוה, בעיות עור ועוד.

ניתן למרוח אותו על העור כמשחה, ליטול אותו בכדורים וגם להוסיף אותו למזון. חשוב לדעת גם כי פלפל שחור מעודד ספיגה טובה יותר של המרכיבים הפעילים שלו (בזכות הרכיב פיפרין הנמצא בו), לכן כדאי לצרוך אותם יחד.

סגולות הכורכום

סגולות הכורכום רבות ביותר – ריכזנו לפניכם כמה מהחשובות ביותר:

תגובות אלרגיות – כורכום מעכב שחרור של היסטמין מתאים הדם הלבנים. ההיסטמין גורם להתפרצויות של אקזמה, מעלה את רמת הדלקת בגוף ואצל חלק מהחולים באסטמה הוא גורם להתכווצויות של השרירים החלקים. לכן אין פלא שהוא תוסף מומלץ הן לסובלים מאקזמה והן לסובלים מאסטמה. כמון כן, כורכום יכול לסייע במצבים אלרגיים שונים נוספים.

בעיות עור – מרפאים מסורתיים משתמשים בכורכום טרי ובאבקת כורכום לטיפול בבעיות עור שונות, כמו אקנה ופסוריאזיס. יש לציין, שלא נערכו מחקרים מודרניים רבים בתחום הזה.

דלקת מפרקים – מחקרים אחדים הראו כי כורכום מסייע בהפחתת המצב הדלקתי ומסייע במצבים לחולים בדלקת מפרקים. אפשר לפתוח את היום בתה כורכומין במקום קפה – ערבבו בספל כפית כורכום עם כפית דבש עד להיווצרות משחה ומזגו עליה מים חמים להכנת התה.

תבלין מאריך חיים – מחקרים בבעלי חיים הראו שלכורכום יש פוטנציאל הארכת חיים של כ-12%.

לוחם בסרטן – הן במחקרי מעבדה הן במחקרים על בע"ח נצפה כי כורכום הוא בעל תכונות אנטי סרטניות מובהקות. למשל נמצא שכורכום יכול לזהות תאים סרטניים והוא מפעיל אצלם את תהליך האפופטוזיס (מוות תאי מתוכנן מראש) ממש כמו שקורה אצל תא רגיל (תאים סרטניים על פי רוב אינם מתים באופן טבעי כמו תאים רגילים). זה אחד המנגנונים ההופכים את הכורכום לחומר אנטי סרטני.

בריאות הלב – מחקר שפורסם ב- Journal of Clinical Investigation ב-2008 מצא שכורכומין יכול לסייע במצבים של לב מוגדל ואף לרפא את המצב. לב מוגדל מקושר ללחץ דם גבוה ולהתקפי לב.

הליקובקטר פילורי – מחקר שפורסם ב-World Journal of Gastroenterology ב-2005 דיווח שכורכום היה הצמח היעיל ביותר בחיסול הפתוגן הזה. הליקובקטר פילורי מקושר, בין היתר, לאולקוס ולסרטן הקיבה. צמחים יעילים נוספים שנמצאו במחקר זה הם ג'ינג'ר וצ'ילי.

תופעות הלוואי

כורכום הוא תוסף תזונה בטוח למדי, הן בכדורים, במשחה או בשטיפות פה. על פי רוב אין לו תופעות לוואי, אך אנשים מסוימים חווים לעתים קיבה עצבנית, שלשול, בחילה או סחרחורת.

בדו"ח אחד נמצא שאדם שנטל מינון גבוהה במיוחד של כורכום, 1500 מ"ג פעמיים ביום, חווה הפרעות קצב לב קשות. יחד עם זאת אין זה וודאי שהכורכום הוא האחראי למצב. על כל פנים מומלץ להימנע מנטילת מינונים גבוהים במיוחד של כורכום.

כורכום עלול להחמיר מצבים בריאותיים מסוימים:

כיס מרה – כורכום עלול להחמיר בעיות בכיס המרה ואין ליטול אותו בזמן חסימה של צינור המרה.

קרישת דם – כורכום מאט קרישת דם, לכן לאנשים הסובלים מהבעיה מומלץ לא ליטול אותו.

סוכרת – כורכומין עלול להוריד את רמות הסוכר בדם ולכן לחולי סוכרת ליטול ממנו במשנה זהירות.

בעיות פריון – כורכום עלול להוריד את רמות הטסטוסטרון ואת תנועתיות הזרע אצל גברים, כאשר הוא ניטל כתרופה דרך הפה. אם אתם מתכננים להיכנס להיריון, כדאי ליטול ממנו רק לאחר התייעצות.

מחסור בברזל – מינונים גבוהים של כורכום עלולים לפגוע בספיגה של ברזל.

ניתוחים – כיוון שכורכום מאט קרישת דם הוא עלול לגרום לדימום מוגבר במהלך ניתוח ולאחריו. מומלץ להפסיק ליטול כורכום שבועיים לפני ניתוח מתוכנן.

כורכום בהריון ובהנקה

כורכום נחשב לבטוח בהריון כל עוד הוא ניטל בכמות המצויה במזון באופן רגיל. יחד עם זאת נטילת מינון גבוה, כתרופה, נחשב לפחות בטוח כיוון שהוא עלול לעורר פעילות וסתית ולגרות את הרחם ולסכן את ההיריון. לא מומלץ ליטול מינון תרופתי של כורכום במהלך ההיריון וגם לא בזמן הנקה כיוון שהנושא עדיין לא נחקר.

פורסם בקטגוריה מזונות על. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.