מחלות עור

מחלות עור – מהן?

מחלות עור הן בין המחלות הידועות ביותר לשמצה, מכיוון שבניגוד למחלות אחרות, קשה למדי להסתיר אותן מהסביבה ולכן הן משפיעות לרעה על הדימוי העצמי של מי שסובל מהן וגם אם הם אינן מסוכנות, הן פוגעות פגיעה חמורה באיכות החיים.

הרפואה הקונבנציונלית בדרך כלל מטפלת במחלות העור על ידי משחות או תרופות כדוגמת אנטיביוטיקה, אבל כמעט כל מי שאי פעם טיפל במחלת עור עקשנית, יודע שקשה מאוד להיפטר ממנה לצמיתות.

אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שלרוב אנחנו מטפלים אך ורק באופן בו המחלה מתבטאת בפועל. כלומר, בסימפטום שלה, אך לא מצליחים לרדת אל שורש הבעיה שהיא לרוב חוסר היכולת של הגוף לנקות את עצמו מרעלנים דרך מערכת העיכול והשתן, כך שהגוף למעשה משתמש בעור שמהווה לא פחות מ – 15% ממשקלו למטרה זו. ולכן, אין פלא שהעור הופך חולה.

מחלות עור ותזונה נכונה

המסקנה המתבקשת היא שלתזונה שלנו יש חלק חשוב בהבראת העור, וזוהי בדיוק הנקודה להתחיל בה: צריכת מזונות העשירים בסיבים תזונתיים כמו פירות בצורתם השלמה (לא כמיץ), ירקות, חיטה מקמח מלא וכו' מסייעים למעיים לפעול ביעילות.

כמו כן, ישנם מזונות המהווים נוגדי חמצון ומגנים עלינו בפני מחלות בזכות המינרלים והויטמינים שנמצאים בהם. לדוגמה ירקות כתומים וירוקים כגון תרד או גזר, אבל גם שקדים ואגוזים (מהם רצוי לצרוך כ – 5 – 7 ביום בלבד בגלל כמות השומן שבהם).  חליטות צמחים המשפרות את תהליך הניקוי של הגוף כגון תלתן אדום או שן ארי יכולים אף הם לסייע בתהליך.

בנוסף לכך, חשוב לדעת שישנם מזונות שמפריעים לספיגה של המזונות הבריאים בגוף ולכן רצוי לצרוך אותם במידה פחותה. בין אלו ניתן למנות קמח וסוכר לבן, מזון מטוגן או כזה המכיל חומרים משמרים וצבעי מאכל, אך גם חלבונים מן החי (בשר, עופות, דגים, ביצים ומוצרי חלב).

כמו כן, אם אורח וסגנון החיים לא מאפשרים לצרוך את המזונות הללו בצורה מסודרת, רצוי להיוועץ ברופא או דיאטנית קלינית ולשקול שימוש בתוספי תזונה.

בריאות העור וקוסמטיקה טבעית

כאשר פונים לטפל במחלות עור, יש חשיבות גבוהה ביותר גם לשימוש במוצרי קוסמטיקה טבעית ללא כימיקלים או אלומיניום (בדאודורנטים). אמנם מדובר במוצרים יקרים יותר ולעיתים אף נדירים שאורך חיי המדף שלהם אינו ארוך במיוחד, אך רצוי להשתמש בהם כאשר רוצים לתמוך בתהליכי הניקוי של הגוף.

לקריאה על פסוריאזיס לחצו כאן >>