הרפס

הרפס היא שם כולל לסדרה של מחלות נגיפיות הגורמות להופעה של שלפוחיות באזורים שונים על גבי הגוף, לרוב בשפתיים, בעפעפיים או באיבר המין, אז המחלה ידועה בתור הרפס סימפלקס. גם הנגיפים שאחראים למחלת הנשיקה והופעת אבעבועות רוח אצל ילדים הם ממשפחה זו.

הרפס סימפלקס היא הסוג המדבק ביותר של המחלה שיכולה להיות מועברת על ידי מגע פשוט בין עור לעור, ובמיוחד כאשר ישנם סדקים בעור (לנגיף עצמו קשה לעבור דרך רקמת עור בריאה לחלוטין). במקרים אחרים הנגיף יכול לעבור גם דרך שימוש בחפצים משותפים כמו למשל שפתון.

תנאים שעלולים לגרום להתפרצות של הווירוס אצל הנשא כוללים מחלות אחרות שמחלישים את מערכת החיסון, עונות מעבר, מצבי לחץ נפשי ותקופות של שינויים הורמונאליים. למרות זאת, ישנם גם אנשים אצלם הווירוס לעולם לא יתפרץ מעבר להדבקה הראשונית.

טיפול קונבנציונלי בהרפס

הטיפול הקונבנציונלי במחלה מתבסס על מתן תרופות אנטי ויראליות המונעות את התפרצות המחלה, אך לא מרפאות אותה לצמיתות ובנוסף לכך עלולות לגרום לתופעות לוואי כגון בחילות וכאבי ראש.

הסיבה לכך היא שלא ניתן להסיר את ה – DNA של הוירוס אשר משתלב ב – DNA של התא עצמו מבלי לפגוע בתאי עצב וגנגליונים (צבירים של תאי עצב) ובכך לגרום לנזק בלתי הפיך כגון שיתוק השפתיים.

טיפול טבעי בהרפס באמצעות תזונה נכונה

מכיוון שההתפרצות החוזרת של ההרפס קשורה גם לחוזקה של המערכת החיסונית, חשוב להקפיד על צריכת מזון טרי ובכלל זאת ירקות ופירות ומזונות העשירים בסיבים תזונתיים: אגוזים, זרעים, קטניות, אורז וקמח מחיטה מלאה וכו' (אלו כוללים גם את חומצת האמינו ליזין אליה נגיע בהמשך).

גם דגי ים קרים כגון סלמון הכוללים חומצות שומן מסוג אומגה 3 ו – 6 יכולים להיטיב עם המחלה ואפילו יוגורטים הכוללים חיידקים ידידותיים לגוף האדם (יוגורט ביו).

לעומת זאת רצוי להימנע מצריכת מזון מתועש ושמן או מטוגן, אך גם ממזון חומצי כמו למשל עגבניות או פירות הדר ופירות מיובשים, במיוחד בזמן ההתקפים.

ישנם אף מספר ויטמינים היכולים לצמצם את ההתפרצות המחלה ואותם רצוי לצרוך דרך מזונות שונים. העיקריים שבהם הם B, A ו – C:

ויטמינים מקבוצת B – מסייעים לחיזוק העור ובעלי אפקט של אנטי סטרס על מערכת העצבים. נמצאים במזונות שהוזכרו קודם, אך גם בעלים ירוקים.

ויטמין A ו – C – נמצאים בירקות כתומים, צהובים וירוקים כגון פלפלים. מאפשרים לעור להתאחות מחדש ומחזקים את מערכת החיסון.

טיפול בהרפס בעזרת תוספי תזונה

ישנם מספר תוספי תזונה שנמצאו יעילים כנגד הרפס ואותם אפשר לצרוך באופן חיצוני:

חומצת  ל- ליזין (L Lysine) – חומצה זו סותרת את הפעילות של חומר בשם ארגינין אשר בלעדיה מאיץ את התפתחותם של פצעי ההרפס. לכן, בזמן ההתפרצות יש לקחת 4-6 כמוסות, זאת לעומת 1-2 גלולות בלבד לשם מניעה. הליזין כחומצת אמינו נמצאת גם בבשר הודו, בשר עוף, אורז חום, שוקולד מריר וטחינה.

ויטמין C עם ביופלבנואידים (אסטרולה) – מספר חברות כמו למשל סולגאר רשמו פטנט על תרכובות מהסוג הנ"ל אשר לטענתן מסוגלות להגביר את הספיגה של ויטמין C בגוף.

אבץ פיקולינט – מסייע למערכת החיסון בריפוי פצעים.

מולטי ויטמינים הכוללים גם בטא קרוטן – בטא קרוטן הוא צבען (למעשה תרכובת אורגנית) שמסייע למערכת החיסון, מעודד פעילות אנטי ויראלית של תאי הדם הלבנים ואף מעכב את התפתחות הוירוס.

צמחי מרפא -  למרות שישנם קומפלקסים של צמחי מרפא המיוחדים להרפס, חשוב לוודא כי מדובר בקומפלקס תקני שלא עלול לגרום לתופעות לוואי בשל רגישויות אחרות או בקומפלקס שהורכב אצל נטורופת בהתאמה ספציפית למטופל.

בין הצמחים שיכולים להשפיע לטובה על התסמינים, ניתן למנות אסטרגלוס, אכיניציאה, אונה דה גטו, סמבוק שחור, ליקוריץ ועלי זית.