מחלות עיניים – טיפולים טבעיים

רוצים להימנע מתרופות, זריקות וניתוחים? בדקו מה מציעה הרפואה האלטרנטיבית לטיפול במגוון מחלות עיניים ובעיות עיניים נפוצות:

גלאוקומה

גלאוקומה, המכונה בעברית ברקית, נגרמת על ידי לחץ תוך עיני מוגבר (IOP) הנגרם כתוצאה ממום או תפקוד לקוי של ניקוז המים. הלחץ התוך עיני גורם לנזק הדרגתי לעצב הראיה, המתבטא בירידה בראייה. יחד עם זאת, כשלושים אחוזים ממקרי הגלואוקומה נגרמים כאשר הלחץ התוך עיני תקין. מקרים אלו מוסברים על ידי שלוש אפשרויות: אפשרות ראשונה היא שאצל אנשים אלו עצב הראיה רגיש מאוד וייתכן שנגרם לו נזק גם כשהלחץ התוך עיני תקין. אפשרות שנייה היא שקיימת הפרעה באספקת הדם לעצב הראייה, ואפשרות שלישית היא שנגרם נזק כימי לעצב הראיה

טיפול טבעי בגלאוקומה יתמקד בהורדת הלחץ התוך עיני על ידי הורדת לחץ דם ונפח הדם. הרפואה הסינית מציעה פורמולות ייחודיות היכולות לטפל במחלה במצב ההתחלתי שלה. נטורופתים מציעים שינוי תזונתי ואכילת מזונות המחזקים את כלי הדם כדי למנוע את הדרדרות המחלה. בנוסף, קיימים תוספי מזון הגורמים להקטנת ייצור נוזלי העין והגברת יציאתם מן העין.

קטרקט

קטרקט הוא ערפול של עדשות העין המשפיע על הראייה. כאשר אנו מסתכלים על משהו, קרני האור נכנסים לעין שלנו דרך האישון וממוקדים על הרשתית דרך העדשה, לכן העדשה חייבת להיות צלולה לגמרי כדי למקד את האור כראוי על הרשתית. כאשר העדשה איננה צלולה זהו קטרקט.

קטרקט אינו הפיך וכאשר הוא פוגע בראייה הפתרון היחידי הוא ניתוח. עם זאת, ניתן לדחות ואף למנוע את הניתוח אם מטפלים במחלה בשלב מוקדם ומונעים את הדרדרותה על ידי תזונה נכונה, תוספי מזון וצמחי מרפא. תזונה עשירה בנוגדי חמצון יכולה לבלום את התפתחות הקטרקט. נוגדי חמצון מצויים בפירות וירקות, ובעיקר אלו בעלי הצבעים העזים.

עוד על קטרקט >>

דלקת עיניים כרוניות

דלקות עיניים עלולות להופיע בקרנית העין, בלחמית או בעפעפיים והן נגרמות מאלרגיה, וירוס או חיידק.

הטיפול האטלרנטיבי בדלקות עיניים ניתן בהתאם לגורם הדלקת. תרופת הסבתא הידועה של ניקוי העין בעזרת צמר גפן טבול בתמצית תה רגיל או קמומיל עוזרת לריפוי הדלקת. לתינוקות אף מומלץ לטפטף מעט חלב אם לעין.

יובש בעיניים

יובש בעיניים נגרם כתוצאה מהפרעה בהפצה של פילם הדמעות ו/או מהפחתה בייצור או בתכולה של הדמעות. בנוסף לתחושת היובש, עלולות להופיע גם תחושות של אודם, גירוד, צריבה, הרגשה של חול בעיניים ותחושות דומות אשר גורמות לאי נוחות רבה.

הטיפול הטבעי מתמקד בהקלה על הסימפטומים ובטיפול בגורמים לתופעה. רפואת העיניים הסינית מטפלת ביובש בעיניים באמצעות צמחי מרפא, דיקור סיני וטכניקה של אינהלציה, שטיפה וחיטוי.

קראו עוד על יובש בעיניים >>