כל מה שרציתם לדעת על אוכל לחתולים במקום אחד!

היצורים האציליים האלו, שמתקדמים אט אט לעבר המטרה שלהם, מתחככים בנו, מגרגרים בהנאה ולא מפספסים אף ארוחה – תמיד שובים את הלב. יש בהם משהו מעורר קנאה: אולי זו העובדה שהם ישנים ברוב שעות היום, אולי זו התנועה האיטית אך המדויקת, אולי תשע הנשמות שלהם ואולי זו יכולת הזינוק המפתיעה שלהם. כך או כך, כאשר מדובר בחתולים – אי אפשר להישאר אדישים אליהם.

יש חובבי חתולים בכל העולם ובשנים האחרונות יש עלייה בכמות האנשים שמאמצים אל ביתם חתולים. בנוסף, אפשר להבחין באנשים שמאכילים חתולי רחוב או שמים להם קערות מים בימי הקיץ הלוהטים של ישראל וחשוב שכולם ידעו מה הכי טוב עבור חתולים. בשורות הבאות ננסה לענות על שאלות רווחות בנושא אוכל לחתולים, אז הצטרפו אלינו ותקבלו תשובות ממומחים.

אוכל לחתולים, אוכל לכלבים ואוכל של בני אדם. חברות המזון לחיות עמלות על ייצור ושיווק של מוצרי מזון המותאמים באופן אופטימאלי לצרכיהן של החיות. לכל חיה יש את הצרכים הייחודיים שלה, את המבנה הפיזיולוגי שלה ואת מערכת העיכול המיוחדת שלה. לכן, המומחים טוענים שאסור לתת לחתולים מזון של בני אדם וגם לא מזון של כלבים.

כאשר אנחנו מבשלים אוכל עבור עצמנו אנחנו שמים בתוכו שוקולד, שום, תירס, בצל, ירקות, פירות ועוד מוצרים שלא תמיד מתאימים למערכת העיכול של החתולים. לכן מומלץ מאוד לרכוש לחתולים אוכל שמיועד להם ולא להזין אותם באוכל של בני אדם או באוכל של כלבים, אוגרים או ארנבים. מזון שאינו מותאם לחתולים עשוי לגרום לבעיות כגון עודף משקל או בעיות במערכת העיכול.

עם זאת, אם מדי פעם החתול "גונב" איזה גרגר תמים מהאוכל של הכלב, לא צריכה להיות סיבה לדאגה. מאידך, חשוב יותר שכלבים לא יאכלו מזון של חתולים. אוכל לחתולים הוא עתיר בשומן ואכילה קבועה שלו עלולה להוביל לעודף משקל אצל הכלב.

מה עושים במקרה שחתולים מבוגרים מסרבים לאכול? זו תופעה מוכרת שחתולים מבוגרים מאוד לעיתים מפסיקים לאכול גרגרים שעד כה אכלו בהנאה גדולה. ראשית יש לגשת לייעוץ וטרינרי ולשלול בעיות רפואיות.

שנית, אפשר לעשות כל מיני ניסויים בלתי מזיקים בבית. לעיתים חתולים מבוגרים סובלים מבעיות בחניכיים ובשיניים ומתחיל להיות להם קשה ללעוס גרגרים. לכן, כדאי לנסות ולהאכיל אותם באוכל רטוב. שימו לב, כדי שהחתול לא ישמין יש לעמוד על כמויות האוכל הרטוב שנותנים לו.

איזה אוכל מומלץ לתת לגורי חתולים עד גיל שנה? השנה הראשונה של גור החתולים היא שנה חשובה ביותר, קצת בדומה אלינו בני האדם. על כן, חשוב מאוד להקפיד על אוכל מזין ועשיר באנרגיה לחתולים צעירים. יש אוכל ייעודי לגורי חתלתולים וחשוב להבין שרק מגיל של כ-12 שבועות אפשר להאכיל חתולים באוכל יבש. עד אז יש לרכוש אוכל מיוחד לגורים בני יומם, שיהווה תחליף לחלב האם, אם זו לא בסביבה. טיפ חשוב נוסף, יש להאכיל גורים כ-4 פעמים ביום בכמויות אוכל קטנות, כך שהאוכל יתאים לקיבה הקטנה שלהם.

באיזה גיל יש לעבור לאוכל של חתולים בוגרים? מומלץ להתחיל לעבור לאוכל של חתולים בוגרים כבר מגיל שנה. חשוב לשמור על כמויות האוכל ולהתאימן לגודל של החתול. כמו כן, תחילה יש לערבב את האוכל של הגורים עם האוכל של הבוגרים ובהדרגה להגדיל את כמות האוכל של הבוגרים ביחס לאוכל גורים עד להשלמת המעבר.

 "אוכל לחתולים" נכתב בשיתוף עם ספץ, חנות מזון לכלבים וחתולים.