מזון טבעי לחיות מחמד

כמו בני האדם, גם חיות המחמד שלנו, כמו הכלב האהוב שלנו או החתול, לעיתים רחוקות בלבד מקבלים במזון הרגיל היבש הניתן להם מדי יום את כל החומרים שהגוף שלהם זקוק למען הבריאות המושלמת שלהם.

מזון טבעי לחיות מחמד

מזון טבעי לחיות מחמד

הרפואה המשלימה מצאה פתרון גם לחיות המחמד שלנו בעזרת תפריטים מיוחדים וגם תוספי מזון המותאמים לחיות מחמד במיוחד והוכחו כיעילים למערכת החיסונית של חיות המחמד ולבריאותם הפיזית והנפשית הכוללת.

אמנם ההאכלה של חיות מחמד במזון יבש היא מהירה וקלה אך לא תמיד היא הבריאה ביותר לכלב או לחתול שלכם וכדאי לקחת את הזמן ולהשקיע בהם זמן בהכנת אול טבעי.

תרומת תוספי המזון לחיות מחמד

אוכל טבעי ולא יבש משפר את פעולת הלעיסה אצל חיות המחמד. הפעולה הזו חשובה ביותר להכנת מערכת העיכול התחתונה של חיות המחמד לקראת קבלת המזון. המזון היבש נבלע על ידי הכלב לעיתים בשלמותו בתוספת אוויר הגורם לו לגזים מיותרים ומציקים, בעוד האוכל הטבעי מאלץ את חית המחמד לאכול לאט יותר, ללעוס נכון ומספיק וכך לעכל את המזון בצורה בריאה יותר . בנוסף, לעיסה ממושכת יותר תורם לחיות המחמד לפיתוח שרירי הלסת, השיניים והחניכיים.

תזונה טבעית לא כוללת חומרים משמרים, חומרי טעם וריח או תבלינים, בניגוד לאוכל הרגיל לחיות מחמד שכן מכילה אין ספור חומרים מזיקים הגורמים לעיתים לחיות המחמד לאכילת יתר והשמנה.

בתזונה הטבעית לחיות מחמד אחוז הדגנים והפחמימות נמוך דבר המוריד אוטומטית את כמות הצואה שהם מייצרים ופותר עבורם בעיות עיכול ובמקרים רבים גם אלרגיות.

בתזונה טבעית הבשר לא עובר תהליך של חימום ולכן איכות החלבון בו גבוהה. חימום בשר הורס חלק ניכר מערכו התזונתי.

ומה עם הנפש? מבחינה נפשית רק הגיוון בארוחות והלעיסה האיטית גורמים לחית המחמד הנאה רבה, בריאות ואריות ימים.

אין ספק כי בשיטת ההאכלה הטבעית כרוכה אי-נוחות רבה אך אם נבחן עניין זה לאורך זמן נגלה כי התזונה הטבעית חוסכת מחיות המחמד שלנו שורה ארוכה של בעיות פיזיות ונפשיות

למי שבריאות חיות המחמד שלו חשובה לו אני ממליצה בחום לעבור לשיטת האכלה זו.