תוספי תזונה לפיתוח גוף

די להשיג קוביות בבטן, כתפיים עגולות ורחבות, נפח בשרירי הידיים והרגליים, ובקיצור – להיות באדיבילדר אמיתי, יש צורך ביותר מביקורים תכופים בחדר הכושר והרמת משקולות. פיתוח גוף הוא למעשה פיתוח שרירים ובניית מסת שריר רזה, והוא כולל בתוכו שני מרכיבים עיקריים: אימונים ותזונה.

תזונה נכונה היא קריטית לפיתוח הגוף. תוספי תזונה עוזרים לפיתוח השרירים, לקבלת אנרגיה, לשריפת שומן ועוד, בצורה היעילה ביותר. להלן מדריך מקוצר לתוספי התזונה הנמצאים בשימוש מפתחי גוף:

אבקת חלבון

מחקרים רבים מראים כי כדי לעלות במסה יש צורך בצריכת חלבונים מוגברת. לכל אדם יש צורך בכמות וסוג חלבונים שונים, וזה תלוי ברמת העיכול והספיגה של חומצות אמינו  בגוף. מפתחי גוף צורכים תוספת של חלבון טהור או אבקת חלבון. אבקות החלבון מכילות לרוב חלבון מי גבינה ללא שומן ועם כמות מינימלית של פחמימות. שייק חלבון אינו תחליף לארוחה ויש לצרוך אותו כתוספת לפחמימות.

אבקה לעלייה במסה

אבקות לעלייה במסה, בניגוד לאבקות חלבון, מכילות כמות גדולה של פחמימות ובחלקן גם יש תוספת של שומנים איכותיים. אבקות לעלייה במסה משמשות לעלייה במשקל ועל כן הן עשירות בקלוריות.

סטרואידים

סטרואידים משמשים להגדלת נפח השרירים, הפחתה באחוזי השומן, פיתוח כח מוגבר, זירוז התאוששות השריר לאחר מאמץ מוגבר והגברת קצב ההזעה. כל אלו יחד עוזרים לשיפור היכולת של ספורטאים, ומאפשרים למפתחי גוף להתאמן במשך זמן רב יותר ועם משקלים כבדים יותר. עם זאת, לשימוש בסטרואידים ישנם תופעות לוואי שליליות הכוללות השפעה על תפקודי הכבד, עלייה בלחץ הדם, שיעור יתר, השפעה על מערכת המין, השפעה על הלב וכלי הדם, תוקפנות מוגברת ועוד. לכן השימוש בסטרואידים חייב להיות במינון הנכון, אל תקחו סטרואידים ללא פיקוח של רופא!

סינטול

סינטול הינו סוג של שמן המוזרק לשריר ומסייע בהגדלת נפחו. השימוש בסינטול נעשה בעיקר לפני תחרויות כדי להשלים פרופורציות ולהעלות את השריר.

שימו לב כי תזונה טובה ושימוש נכון בתוספי תזונה נעשים על-ידי תפריט המורכב ומותאם במיוחד בשבילכם. איש מקצוע ידע להתאים את תוספי התזונה לדרישות שלכם ולמטרותיכם, כך שבאמת תראו תוצאות מהשימוש בהם.