תוספי תזונה בהריון

אישה הריונית ותינוקה

תוספי תזונה בהיריון

כשאישה נכנסת להריון, מיד מתחילה הסביבה לדבר איתה על חשיבותה של התזונה הנכונה בזמן ההיריון וגם ההנקה אחרי הלידה, תזונה שחשובה לא רק לאם אלא גם ואולי בעיקר לבריאותו והתפתחותו התקינה של הילד. בניגוד להרבה אמונות תפלות סביב הריון ולידה, הרי שבתזונה נכונה אכן יש חשיבות מכרעת לבריאות היולדת והתינוק הנולד.

גם בתקפת טרום ההיריון ובטח בתקופת ההיריון עצמו, כל חומר גלם הנספג בגופה של האישה חשוב להתפתחותו של הילד. גם אחרי הלידה, בתקופת ההנקה, יש חשיבות רבה לבריאותו ותרכובתו של חלב האם להתפתחות התקינה של התינוק. בחלב אם בריא ישנם ויטמינים ומינרלים חיוניים התורמים מאד להתפתחות המוח של הילד ועל מנת להבטיח כי החלב ואיכותו יהיו טובים, לעיתים ממליצים רופאים לאם לקחת תוספי תזונה ייעודיים המותאמים למטרה זו.

מספר תוספי תזונה במיוחד מקובלים ומסייעים רבות לאם ולתינוק בשלבים השונים של טרום ההיריון, ההיריון עצמו ובתקופת ההנקה.

תוספי מזון אלה הם

חומצה פולית

החומצה הפולית השייכת לויטמיני ה-B הוכחה כמפחיתה סיכויים להופעת מומים מולדים בעוברים. היא חשובה להתפתחות התקינה של המוח ומערכות הגוף השונות של העובר. כל רופאי הנשים ממליצים כיום על הנשים המתכוונות להיכנס להריון, לצרוך חומצה פולית כבר כשלושה חודשים לפני הכניסה להיריון וכמובן גם במהלכו.

אומגה 3

חומצת שומן התורמת להתפתחות תקינה של המוח והעיניים אצל עוברים, חשובה להעשרת חלב האם. אומגה 3, הנמצאת בשימוש נרחב אצל האוכלוסייה בכלל ולא רק אצל נשים הרות, תורמת מאד ובמקרים רבים להילחם בתופעת הדיכאון שלאחר הלידה.

ברזל עדין

תוסף תזונה טוב במיוחד לנשים הרות ומניקות המונע אנמיה. תוסף זה, בשונה מהברזל הרגיל, נספג במהירות רבה הרבה יותר בגופה של האישה ואינו גורם לתופעות לוואי במערכת העיכול.

פרנטל לנשים הרות ומניקות

במהלך שלושת התקופות: טרום הריון, הריון והנקה, יש שינויים במערכת חילוף החומרים אצל האישה ההרה, והתוסף הזה, מולטי-ויטמין פרנטל, מהווה תוספת תזונתית טבעית וחשובה ומוכרת העשירה בויטמינים, מינרלים ואבות מזון, הבאים להעניק לאם את כל מה שגופה צריך בתקופה חשובה זו.

חמוציות בתוספת ויטמין

כחלק מהסתגלות הגוף להיריון, יש אצל נשים הרות יותר דלקות בדרכי השתן. נטילת חמוציות בתוספת ויטמין C באופן סדיר, הוכחה כפתרון מצוין למניעת זיהומים ומחליפה את הצורך בנטילת אנטיביוטיקה.

ויטמין E בצורת נוזל

מריחת ויטמין E על העור מסייעת במניעת סימני מתיחה בתקופת ההיריון. מריחת השמן מהווה תחליף ללקיחת כדורים דרך הפה.