תוספי תזונה לגברים

בדרך כלל כאשר חושבים על תוספי תזונה היעודיים למגדר מסויים חושבים על תוספי תזונה לנשים. קיימים תוספי תזונה בהריון, לנשים מניקות, לנשים בגיל המעבר ולתקופות נוספות בחייהן. באופן כללי ניתן לומר כי נשים מודעות יותר לבריאות והרגלי תזונה נכונים ולכן הן גם צרכניות טובות יותר של מגוון תוספי תזונה. אולם, גם גברים חווים במהלך חייהם שינויים פיסיולוגיים, הורמונליים ונפשיים המשפיעים על בריאותם וגם להם ישנם תוספי תזונה אשר נועדו לשימושם בלבד.

בין תוספי התזונה לגברים ניתן למצוא כאלו שנועדו להעלאת רמת האנרגיה, שיפור הכושר הגופני, שיפור החיוניות ושיפור חיי המין וחיזוק האון הגברי, כגון ויאגרה טבעית, וכן כאלו שנועדו למניעה וטיפול בבעיות בריאותיות גבריות כגון בעיית פרוסטטה (בלוטת הערמונית), סרטן הערמונית, מחלות לב ואי פוריות בגברים.

תוספי תזונה לגברים לטיפול באי פוריות

כארבעים אחוז מהמקרים של אי פוריות זמנית או קבועה נגרמים בגלל בעיית זרע. ויטמינים ומינרלים שונים הניתנים לצריכה גם כתוספי תזונה יכולים לתרום לחיזוק האון הגברי ולפוריות הגבר על ידי השפעה חיובית על כמות הזרע ואיכותו. מחקרים גילו קשר בין ריכוז האבץ בפלסמת הזרע לבין ריכוז הזרע ואיכותו.

תוספי תזונה לגברים לחיזוק האון הגברי

שורש ג'ינסנג – ג'ינסנג הוא צמח רב שנתי הגדל בצפון סין ובצפון קוריאה. תמצית שורש הג'ינסנג היא מרכיב מקובל במשקאות אנרגיה למיניהן משום שהיא מעוררת ומגבירה את רמות האנרגיה בגוף. שימוש בג'ינסנג מומלץ למצבים של עייפות, כושר יורד, חולשה כללית ומתח. כמו כן שורש הג'ינסנג משפר את זרימת הדם והוא משפיע גם על החשק המיני ועל חיזוק האון הגברי. ויאגרה טבעית – כיום ניתן למצוא תוספי תזונה לטיפול בבעיות של אין אונות ולחיזוק הזיקפה שהם מאה אחוז טבעיים ומורכבים מתערובת צמחים.

תוספי מזון לגברים להגנה מפני מחלות

ויטמיני B – גברים סובלים יותר מנשים ממחלות לב וכלי דם. נמצא כי מינונים גבוהים של ויטמיני B כגון B6 ו B12, וחומצה פולית מסייעים במניעת מחלות לב. סלניום – מינרל נוגד חימצון החיוני לגוף האדם. מחקרים רבים הראו כי סלניום עשוי להפחית את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית.