תוספי תזונה לקשישים סיעודיים

אין זה סוד שככל שאנו מתבגרים גופנו מתפקד בצורה שונה ופחות יעילה משנות הנעורים שלנו. אחד המקומות בהם זה מורגש בצורה ניכרת הוא תחום התזונה וההזנה שמשתנה ככל שעובר הזמן. השינוי הביולוגי והפיזיולוגי שבני אדם עוברים עם הזמן גורם לכך שחילוף החומרים שלהם משתנה וגופם אינו סופג את כל רכיבי התזונה שהוא זקוק להם.

כתוצאה מכך, קשישים רבים לא מקבלים את כל החומרים שגופם זקוק להם, למרות שהם לא עושים שינויים משמעותיים בתזונתם היומית. הפתרון לכך גלום במוצרים נפלאים של תוספי תזונה לקשישים שיכולים להחזיר לגוף חלק מהאיזון שלו, ולספק לו רכיבים חיוניים שנדרשים לתפקודו התקין בטווח הקצר וגם הארוך.

תוספי תזונה לקשישים – עושים סדר בבלגן

כשאנו אוכלים את הארוחות שלנו במהלך היום, גופנו אמור למצות מהם פחמימות, חלבונים ושומנים על מנת שיוכל להמשיך ולתפקד כהלכה. מעבר לשלושת אבני הבניין הללו, גופנו זקוק גם לכמויות מזעריות של ויטמינים ומינרלים שמסייעים בתפקוד תקין של מערכת העיכול, מערכת העצבים והמוח.

כאשר הגוף לא מקבל את הכמויות הנדרשות של חומרי התזונה הללו, מתחילה התדרדרות גופנית וגם קוגניטיבית שמתבטאת בצורה בולטת בקרב קשישים רבים. בגלל הסטיגמה שיש להתבגרות בגיל, אנשים רבים מייחסים את הבעיות הצצות לדמיונות שווא או גורמים אחרים, כשלמעשה יש להם עוגן חזק במציאות.

קשישים רבים לא מודעים לכך שיש להם חסרים שנובעים בגלל בעיות גופניות שמונעות מהם לעכל חומרי תזונה כמו שצריך, ורבים מהם אף מוותרים על הניסיון לבדוק את הנושא. אסור לעשות זאת, שכן צריכה של תוספי תזונה לקשישים יכולה לעשות פלאים לגוף, לתודעה וגם לנפש ולא צריך להתאמץ לשם כך. תוספי תזונה לקשישים מכילים את הוויטמינים והמינרלים שהם זקוקים להם ולא מצליחים לקבל ממזונם, כך שהם בעצם עוזרים להחזיר את השעון אחורה ומשפרים את פעילות מערכת העיכול ושאר האיברים בגוף.

חשוב ליטול את התוספים הללו על בסיס יומי, או לפי ההמלצות הנדרשות, ולשם כך חשוב שתהיה לקשישים תזכורת על הנושא. רבים נעזרים בשירות של מטפלת סיעודית שמזכירה לכם לקחת את תוספי התזונה בנוסף לתרופות שעליהם ליטול, כך שזו אפשרות אחת לתזכורת. ניתן גם לשים שעון מעורר שיאותת בשעה מסוימת ביום על כך שצריך ליטול את התוספים, או כל דרך אחרת שתעזור בנידון.

תוספי תזונה לקשישים יכולים לעשות פלאים עבורם בכל הנוגע למצבם הגופני וגם הנפשי. עם התוספים הללו ניתן להרגיש נמרצים יותר, לשפר את פעילות מערכת העיכול ולהכניס איכות חיים משופרת לעולמם.